Hudební legendy z dnešního světa

22. května 2011 v 16:11 | Claire |  VOMIT MY MIND
Bleskl mi hlavou nápad na téma pro úvahu, viz nadpis. Spíš je to k zamyšlení, k pozastavení. Třeba vám nasadím velkého brouka do hlavy. Nebo možná a to s největší pravděpodobností, tohle nebudete ani číst, protože se tady takhle rozkecávám a úplně zbytečně.

Ke slovu o hudebních hvězdách dnešní doby mě řekněme donutila "reklama" Gaga pro Google Chrome, kde představuje spoustu fanoušků, kteří jsou Gaga inspirováni, zpívají její songy a nahrávají je na youtube apod. Otázka, kterou si kladu je jak dlouho to vydrží? Vzpomenou si na ní lidi třeba za 20 let?

Z "minulosti" si vezměme ku příkladu Madonnu. Už je to "nějaký ten rok zpět", kdy byla na vrcholu, ale doteď při vyřčení Madonna si umíme představit konkrétní tvář. V její době bylo MTV v začátcích, možná ještě skoro vůbec. Nebyl Facebook, nebyl Twitter dokonce ani Youtube. Když to shrnu, v té době nebylo žádné sociální médium skrze které mohl hudební interpret komunikovat se světem, na které jsme v dnešní době zvyklí.

Další věc je opakující se zvuk. Myslím, že za tu dobu se už hodně těžko dokáže vymyslet něco originálního, co tu ještě nikdy nikde nebylo. A pokud ano, je tu otázka, jestli by se to uchu dnešního člověka zalíbilo.

Takže ... bude si dalších pár generací opakovat stejná jména jako my? Nebo se svět začne neskutečně zrychlovat že za dalších pět let tu budou zase jiní interpreti, kteří "ovládnou" svět? Já jsem v tom trochu skeptická. V nikoho moc nevěřím. Jen v jedno jméno.

Potřebuje dnešní svět a budoucnost vůbec takový lidi?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama